V četrtek, 12. 3. 2015, smo  šestošolci in trije sedmošolci – člani Eko krožka, v okviru tehniškega  dne obiskali Energetski  eko park z brunarico obnovljivih virov, ki stoji ob OŠ Cerkno. Po ovinkasti jutranji vožnji so nas v OŠ Cerkno prijazno sprejeli. Najprej smo si ogledali kratek film, nato pa se razdelili v skupine ter v izobraževalnih delavnicah eksperimentirali z obnovljivimi viri energije. Ob šoli stoji tudi  eko park, v katerem so postavljeni brunarica, eko vrt in čebelnjak. Posebej zanimiva se nam je zdela brunarica, to je učilnica na prostem za praktični prikaz trajnostne gradnje z elementi pasivne hiše. Na koncu smo pripravili še tekmovanje z avtomobilčki s pogonom na balon, ki smo jih izdelali v eni od delavnic.