Skoči na glavno vsebino

V decembru se učencem Osnovne šole Dornberk res dogaja veliko zanimivega in zabavnega. V petek, 11. 12. 2015, zvečer so si nekateri učenci v SNG Nova Gorica ogledali predstavo Ivana Cankarja, Lepa Vida, ki jim je pustila kar nekaj razmišljanja o samih sebi, o hrepenenju, ki je prisotno v našem življenju. Zabavali se so, ko so videli kar nekaj igralcev iz popularne nadaljevanke Ena žlahtna štorija. Predstava  je bila dolga, a so jo vseeno gledali zavzeto. Nato pa so se odpeljali v Dornberk, kjer so nas pričakali učenci, ljubitelji astronomije in nam pripravili sprejem s palačinkami. Malo so se okrepčali tudi s sendviči, nato pa so učiteljice prebrale dve bajki o zvezdah in ozvezdju in jim dale na ogled nebesno karto, po kateri se lahko orientiramo in opazujemo ozvezdja. Toplo so se oblekli in odšli na mrzel, a svež nočni zrak, noč je bila na naši strani, saj je bilo nebo jasno in so lahko opazovali kar nekaj zvezd in slavne decembrske Geminide. Videli so utrinke, a so bili za želje prehitri. Vrnili so se v toplo šolo, kjer so se pogreli ob toplem čaju. Nato so se oblekli v pižame, učiteljice so jim prebrale še nekaj bajk, nato pa je vsak v roke vzel knjigo in nekaj časa bral. A želja po druženju je premagala željo po branju, zato so raje malo poklepetali, se smejali in potem končno utonili v spanec. Začuda so se zjutraj kar hitro prebudili, pozajtrkovali in vse pospravili za seboj. Noč je bila sicer kratka, a prijetna.

Zapisala: Petra Gabriel

Dostopnost