V lanskem šolskem letu je podjetje Goap na naši šoli predstavilo delavnico “Pametne hiše”. Delavnice so se udeležili učenci 7. razreda.

Zaradi uspešnega sodelovanja nas je letos podjetje Goap povabilo na otvoritev Qubino Playroom, to je prostor namenjen učenju in spoznavanju novih tehnologij.

Dogodek je bil namenjen novinarjem, ravnateljem osnovnih šol, pridružil se je tudi župan občine Nova Gorica, g. Matej Arčon.

Učenci treh osnovnih šol, med njimi so bili trije učenci OŠ Dornberk (Tina Černe, Manuel Hladnik in Jan Medvešček), pa so prikazali enostavnost upravljanja pametne hiše preko tabličnega računalnika.

Prispevek, ki je bil objavljen na radiu Robin, med drugimi govori pa tudi Manuel, lahko poslušate TUKAJ.

Zapisal Borut Fiorelli