Skoči na glavno vsebino

 Na šoli že tretje leto deluje astronomski krožek, v okviru katerega skušamo učencem vsako leto ponuditi eno ali več dejavnosti, ki se odvijajo izven matične šole, kot denimo: ogled observatorija v Voglarjih na Trnovem, organizacija astronomskih opazovanj na šolskem igrišču pod vodstvom predstavnikov Amaterskega astronomskega društva Teleskop iz Nove Gorice ali letošnji obisk digitalnega planetarija. Brezplačni dogodek je potekal je znotraj Festivala znanosti Nova Gorica, v organizaciji e-hiše – Novogoriške hiše poskusov. Planetarij so postavili na Bevkovem trgu v Novi Gorici, da bi učence seznanili, zakaj je astronomija pomembna znanost in kako se navezuje na naš koledar. Ogled je potekal v dveh skupnah, za učence nižjih in višjih razredov, med 8.30 in 11.30. Učenci so si ogledali ozvezdja, določili sever z zvezdo Severnico ter pokukali v zakulisja nastanka vesolja. Nad 3-D ogledom vesolja v prenosnem planetariju so bili udeleženci zelo navdušeni, zato bomo v bodoče še poskušali organizirati podobne dogodke. Da smo to dejavnost lahko izpeljali, gre zahvala predvsem vodstvu šole, ki je omogočilo spremstvo in prevoz v Novo Gorico, pa tudi gospe Tamari Štekar, ki je z lastnim prevozom svojih otrok omogočila obisk tega zanimivega dogodka še drugim učencem.

Zapisala: Tatjana Pahor    

                                                           

Dostopnost