Skoči na glavno vsebino

Šolska shema

Nova  Šolska shema bo nadomestila sedanji Shemo šolskega sadja in zelenjave ter Shemo šolskega mleka.

»Šolska Shema« Evropske unije je promocijski ukrep skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave.

Namen tega ukrepa je spodbuditi porabo sadja in zelenjave, izboljšati prehranske navade otrok in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih, ki povečuje tveganje za nastanek številnih kroničnih nenalezljivih bolezni sodobnega časa.

Evropska komisija je po obsežni študiji ugotovila, da je nova Šolska shema eden od ukrepov, ki bi lahko dolgoročno pripomogel k večji porabi sadja in zelenjave. V ta namen Evropska unija Državam članicam namenja določeno finančno pomoč za brezplačno razdeljevanje svežega sadja in zelenjave ter mleka učencem, pri čemer daje še poseben poudarek pomenu spremljevalnim izobraževalnim in promocijskim aktivnostim.

Na naši šoli smo se pridružili projektu »Šolska shema«, v okviru katerega se bo učencem razdeljevalo sadje in zelenjavo ter mleko kot dodaten brezplačen obrok.

Na šoli se namreč zavedamo, da sadje in zelenjava ter mleko predstavljajo pomembno skupino živil v uravnoteženem jedilniku vsakega posameznika.

Več o projektu lahko izveste na internetni strani: http://www.shemasolskegasadja.si

Dostopnost