Skoči na glavno vsebino

Rastem s knjigo

RTEmagicC_Rastem_s_knjigo.png


V šolskem letu 2016/2017 že enajstič poteka nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo OŠ 2017« – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS  v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami. 

Uradni začetek projekta je vsako leto 8. septembra, ob mednarodnem dnevu pismenosti, ko so knjige že dostavljene v vse splošne knjižnice v Sloveniji, kjer željno čakajo na svoje bralce.

Za letošnje šolsko leto (2016/2017) je izbrana knjiga pisatelja Vinka Möderendorferja KIT NA PLAŽI. 

Naši sedmošolci so knjigo prejeli ob obisku splošne knjižnice Franceta Bevka v Novi Gorici 17. 1. 2017.

Dostopnost