Skoči na glavno vsebino

Od 20. do 24. aprila 2015 potekajo že 9. Goriški dnevi knjige. Letos ponujajo kar 33 raznovrstnih dogodkov za otroke, mladino in odrasle na različnih lokacijah. V ta projekt se je letos ponovno pridružila tudi naša šola. Projekt je zelo zanimiv, saj spodbuja branje, literarno ustvarjanje, veselje do branja, do pogovora o dobri knjigi … V ponedeljek, 20. 4. 2015, nas je v okviru Knjižničarskega krožka obiskala pisateljica in pesnica Alja Furlan. Z učenci se je pogovarjala o učenju. Skozi delavnico je učencem pokazala, na kakšen način se motivirati, da bo učenje uspešnejše.  Avtorica je v knjigi Navihano učenje (Didakta, 2014) v pesmicah zapisala 25 idej za lažje in učinkovitejše učenje. Knjigo si učenci lahko izposodijo tudi v naši šolski knjižnici.

Pisateljico in pesnico Aljo Furlan je spremljal tudi mišek Šim. Predvsem predšolski otroci ga zelo dobro poznajo, saj je glavni junak v različnih ustvarjalkinih zgodbicah.  Mišek Šim je obiskal otroke v vrtcu Prvačina, pozdravil je učence v Dornberku v času podaljšanega bivanja ter vrtčevske otroke v skupinah Oranžni in Mavrični baloni.

Ge. Alji Furlan in mišku Šimu se za obisk še enkrat lepo zahvaljujemo!

 

Zapisala: Edica Klanjšček Schlegel

 

 

Dostopnost