Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 25. 5. 2015, so se trije devetošolci Sara Vodopivec, Jan in Tomaž Rojc, ki so vseh devet let brali za bralno značko, udeležili nagradnega izleta zlatih značkarjev v Ljubljano. Po prihodu v Ljubljano so se vsi zlati značkarji iz goriške in ajdovske regije zbrali pred Prešernovim spomenikom na Tromostovju, kjer so naredili skupinsko fotografijo, nato pa so imeli urico prostega časa, ki so ga izkoristili za malico in pijačo. Nato smo si v Cankarjevem domu ogledali prireditev v organizaciji ZPM Slovenije, ki jo je povezoval raper in komik Boštjan Gorenc – Pižama. Po govorih predsednice ZPMS in ljubljanskega župana, je v goste povabil svetovno popotnico, Benko Pulko, in mladinsko pisateljico Janjo Vidmar. V prijetnem in zabavnem klepetu o knjigi Otroci sveta, ki sta jo skupaj napisali in oblikovali omenjeni gostji, je urica hitro minila. Povedali sta, kako je nastajala knjiga, kako pomembno je branje in to knjigo bodo zlati značkarji prejeli v dar za zvestobo bralni znački. Seveda brez glasbe tudi tokrat ni šlo – multiinštrumentalist Boštjan Gombač in harmonikar Janez Dovč sta z nekaj vmesnimi ljudskimi pesmimi še dodatno začinila prijetno vzdušje v dvorani. Po kulturnem programu so si učenci privoščili še kepico sladoleda in počasi smo se odpravili proti oblačni Primorski.

Zapisala: Petra Gabriel

Dostopnost