Skoči na glavno vsebino

V petek, 12. 6., so se prvošolci in drugošolci iz Dornberka odpravili na orientacijski pohod, lov za zakladom. Ker pa poti do zaklada niso poznali, so morali slediti danim navodilom. Ta so jih po uspešno rešeni nalogi na križpotjih vodila po Kolodvorski ulici, čez železniške tire, do Vipave in potem po vzpetini med vinogradi  na vrh Manderje. Tam so najprej pomalicali, ker so bili že pošteno lačni in si je bilo treba nabrati moči za iskanje zaklada, sladkih bonbončkov. Malce so se poigrali, zapeli slavljenki Maši, rešili nekaj zapletenih ugank in se odpravili nazaj. Presenetili so vrstnike v PŠ Prvačini, ki so jih prijazno postregli s hladnim sokom. Prijal je v tem vročem dnevu in v trenutkih, ko je bilo treba zbrati še dovolj dobre volje za povratek v Dornberk. Dan je bil poletno vroč, a tudi poletno lep.

Fotografirala in zapisala: Klara Milanič

Dostopnost