Skoči na glavno vsebino

Učenci 1. a razreda smo sodelovali v nagradnem natečaju podjetij HOFER IN MEDEX. Izdelali smo Eko smreko.

Naša Eko smreka je narejena iz naravnih in odpadnih materialov. Odločili sva se, da za osnovo jelke uporabiva koruzno ličje. V mesecu oktobru in novembru smo se veliko pogovarjali o jeseni, poljskih pridelkih in plodovih, zato smo smreko odeli v lepo naravno barvo. Odpadni material (izolacijski kartoni pri proizvodnji zaganjalnikov) za okraske smo dobili v bližnji tovarni. Na okraske smo pripeli tudi koščke satne osnove iz čebeljega voska. Posušene pomaranče pa so nam pričarale vonj po bližajočih se praznikih. Izdelek nam je zelo všeč, saj je ob enem naraven in hkrati zelo prefinjen. Otrokom sva med izdelovanjem poskušali prikazati pomen ohranjanja naravnega okolja, ločevanja odpadkov in skrbi za naravo okrog nas. Ob tradicionalnem slovenskem zajtrku sva smreko razstavili v razrednem kotičku in s tem še dodatno otrokom okrepili zavest o pomembnosti čebel za prihodnost človeštva. NAŠA SMREKA JE NAGRAJENA IN BO RAZSTAVLJENA V HOFERJU V AJDOVŠČINI.

Učiteljici Maja Rogelja in Mateja Hočevar

Dostopnost