Skoči na glavno vsebino

V 2. a razredu se pogovarjamo o živalih pozimi, zato smo se odločili, da vprašamo Renejevega očeta, ki je lovec, če nam bi lahko predstavil svoje delo.

Gorazd Gorjan se je prijazno odzval našemu vabilu v sredo, 20. 1. 2016. Z zanimanjem smo mu prisluhnili, ko nam je pojasnil vlogo lovcev ter njihovo skrb, da se ohrani pestrost življenja v naravi. Predstavil nam je nagačene živali, ki jih je prinesel s seboj in zelo lepe slike gozdnih živali. Te nam je tudi podaril. Pokazal nam je opremo, ki jo imajo lovci: daljnogled, video kamero za snemanje ponoči, puško, lovsko knjižico.

Super je bilo, da smo ga lahko vprašali, kar smo hoteli in izvedeli marsikatero lovsko dogodivščino. Tako hitro nam je čas minil, da smo vsi pozabili na odmor in se je naše druženje krepko zavleklo. Veliko novega smo spoznali in bilo nam je lepo.

Zapisala: Ester Jarc

 

Dostopnost