Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 3. aprila 2017, smo na OŠ Dornberk  slovesno zaključili z letošnjo Bralno značko. Obiskal nas je pisatelj, prevajalec in komik Boštjan Gorenc – Pižama. Oba nastopa, ki sta potekala ločeno za razredno in predmetno stopnjo, sta bila zelo vedra in zabavna. Pisatelj ima smisel za humor, s svojo vedrino, domiselnostjo in izjemno improvizacijo se zna približati mlademu bralcu ter ga na nevsiljiv način nagovori in pove, kako pomembno je branje. Pokazal je, da nam branje lahko ogromno da ter nas popelje v svetove, ki jih brez knjig ne bi doživeli. Da je pisatelj B. Gorenc – Pižama  med najbolj branimi avtorji v Sloveniji priča tudi naval prošenj za avtograme in posvetila.  V ta namen si je moral dati izdelati poseben žig za časovno optimizacijo izpolnjevanja teh prošenj na različnih literarnih srečanjih.

Literarni ustvarjalec je podelil priznanja za opravljeno Bralno značko učencem 1. razreda, devetošolke Tjaša Lisjak, Meta Mrevlje, Beti Polanec, Lucija Zorn, Lucija Klinec, Manca Baša in Lija Mozetič pa so prejele spominsko priznanje za devetletno opravljanje Bralne značke in naziv ZLATI BRALCI generacije 2016/17.

Zapisala: Edica Klanjšček Schlegel

Dostopnost