Skoči na glavno vsebino

Pa so dočakali. Tisti, ki so se devet let potapljali v globine domišljije in odkrivali nove svetove otroške in mladinske literature in so o svojih bralnih dogodivščinah poročali mentoricam, so se danes odpeljali v našo prestolnico. V parku Tivoli so lahko občudovali razstavo fotografij biserov Slovenije, nato pa so si v Cankarjevem domu ogledali prireditev, ki je bila zasnovana kot predstavitev letošnje knjižne nagrade za Zlate značkarje, poučne literature Od genov do zvezd. Z avtorjem teh osupljivih zgodb iz sveta znanosti, Sašom Dolencem, in ilustratorjem, Igorjem Šinkovcem, se je pogovarjal Boštjan Gorenc – Pižama. Za glasbeno popestritev pa je poskrbel raper Rok Trkaj. Seveda so si naši učenci zaslužili tudi urico prostega časa in se malo sprehodili po Tromostovju in okolici, nato pa so se odpravili proti domu. Brat knjige, seveda.

Petra Gabriel

Dostopnost