Skoči na glavno vsebino

V sredo, 7. 6. 2017, so se sedmošolci odpeljali na naravoslovno ekskurzijo na Obalo. Prvi postanek so opravili v naravnem rezervatu Škocjanski zatok, ki se nahaja v bližini Kopra in predstavlja preostanek morja, ki je nekoč obdajalo mesto. Tu se sladki vodi Badavščica in Rižana mešata s slanim morjem. Rezervat je izjemnega pomena zaradi pestrosti rastlinskih in živalskih vrst. Pot so nadaljevali proti Piranu, kjer so si ogledali mesto in v akvariju opazovali rastline in živali Piranskega zaliva. Z ladjico Solinarko so odpluli proti Sečoveljskim solinam, kjer so izvedeli nekaj o pridelavi soli ter zgodovini solinarstva. Ogledali so si tipično solinarsko hišo ter se seznanili z življenjem in delom solinarja. Na koncu pa so si privoščili še kepico sladoleda in se zadovoljni odpeljali proti domu.

Zapisali učenci 7. razreda

Dostopnost