Skoči na glavno vsebino
V petek, 29. septembra 2017, je OŠ Šempas organizirala že 27. tradicionalni Ex tempore.
Barve naše šole so na likovnem srečanju zastopali trije devetošolci: Veronika Kavčič, Jana Skočir in Luka Vodopivec. Z veseljem smo se družili tudi z našo bivšo učenko, Niko Cotič, ki se je ex tempora udeležila kot izbrana dijakinja likovne smeri Umetniške gimnazije v Novi Gorici.
V Nikini družbi in družbi ostalih udeležencev osnovnih in srednjih šol goriške regije so naši trije likovniki na terenu ustvarjali na večjih formatih in v mešani tehniki upodabljali šempaško arhitekturo.
Nastala dela so vsi udeleženci ob koncu dne razstavili v avli šole.
Zaključek ex tempora je bil predvsem za mentorje precej čustven in žalosten saj smo se z nekaj besedami in pesmijo organizatorjev spomnili na večno slovo od kolega, učitelja likovne umetnosti na OŠ Šturje, Bojana Boleja. Spomini nanj ostajajo živi in barviti …
Zapisala Anuša Blažko
Dostopnost