Skoči na glavno vsebino

V sredo, 13. 12. 2017, so imeli šesto- in sedmošolci kulturno-tehniški dan v Novi Gorici. Šestošolci so si ogledali primer proizvodnje v tiskarni Grafika Soča, izvedeli pa so tudi več o tem, kako nastane knjiga. Med tem časom pa so sedmošolci imeli voden ogled Goriške knjižnice Franceta Bevka, za nameček pa so dobili v dar še knjižno darilo Mihe Mazzinija Zvezde vabijo, saj so sedmošolci vsako leto vključeni v projekt Rastem s knjigo, ki spodbuja branje kvalitetne mladinske literature.

Nadaljevanje dneva je potekalo v SNG Nova Gorica, kjer so si ogledali gledališko predstavo Ronja, razbojniška hči, ki jih je navdušila, saj so na koncu nagradili igralce z bučnim aplavzom. Edino, kar je motilo predstavo, je bilo glasno komentiranje nekaterih učencev. Očitno se bo treba še veliko pogovarjati o bontonu v gledališču.

Petra Gabriel

Dostopnost