Skoči na glavno vsebino

V sredo, 7. 2. 2018, so nas učenke in učenci naše šole kulturno obogatili s programom, ki je obsegal uprizoritev učne ure slovenščine, pri kateri so se učenci pogovarjali o življenju in pesniškem ustvarjanju našega največjega pesnika Franceta Prešerna, recitirali njegove pesmi ter peli in igrali na različne inštrumente. Najprej je prireditev potekala na matični šoli, nato pa še na podružnični šoli. Nastopajoči so bili nagrajeni z bučnim aplavzom.

Pomembno je, da se zavedamo, da se kultura ne skriva samo ob praznikih, ki jih imamo z rdečo barvo obarvane na koledarju. Kultura naj živi z nami v vsakodnevnih opravilih, medsebojnih srečanjih, v vljudnem pozdravu in poslušanju sogovorca, izbiri primernega besedišča, pomoči sočloveku …

Zapisala Edica Klanjšček Schlegel

Dostopnost