Skoči na glavno vsebino

V šolski knjižnici smo imeli v ponedeljek, 21. 5. 2018, zelo prijeten zaključek Predšolske bralne značke. Z nami sta bili pisateljica Alja Furlan ter ilustratorka Polonca Leban Grmek. Po čudovitem uvodu je sledila kamišibaj predstava z naslovom Tri sestre, ki jo je izvedla ga. Leban Grmek. Zgodba o sestrah je pripoved o deklici, ki sanja neverjetne sanje. V sanjah mora najti hišico, v kateri živijo tri sestre. Po kamišibaj predstavi je otroke obiskal še mišek Šim ter jim razdelil bralna priznanja. Zelo jih je pohvalil, saj so celo šolsko leto pridno prihajali v šolsko knjižnico, si izposojali slikanice, poslušali pravljice … Prav tako jih je knjiga stalno spremljala v vrtčevskih skupinah, saj jim vzgojiteljice  pravljice redno berejo in pripovedujejo, prav tako pa jih knjiga spremlja po njihovih domovih.

Vsem otrokom iskrene čestitke za opravljeno Predšolsko bralno značko!

Napisala: Edica Klanjšček Schlegel

Dostopnost