Skoči na glavno vsebino
V sredo, 20. 6. 2018, so na šoli potekala prva opazovanja Sonca v tem šolskem letu. Učenci so našo najbližjo zvezdo lahko opazovali skozi objektiv 25-centimetrskega Newtonovega teleskopa znamke SkyWatcher z nameščenim posebnim filtrom. Teoretični del je potekal v učilnici LUM/TIT, kjer so se učenci seznanili z razliko med reflektorji in refraktorji, kdo je njegov nesojeni oče (Galileo Galilei) in kaj bodo lahko videli skozi to optično napravo. Sodelovali so vsi prisotni učenci matične šole, ki so bili nad opazovanji zelo navdušeni.
Pri opazovanjih sta mentorjema pomagala učenca – astronoma 7. a razreda  Nika Rojc in Ciril Fabčič.
 
V četrtek, na dan poletnega solsticija ali rakovega obrata oziroma kresa, smo z astronomskimi opazovanji razveselili tudi učence 5. a in 5. b razreda, ki so preživljali svoj zadnji večer Šole v naravi v Ankaranu. Kljub najdaljšemu dnevu in bližajoči se nevihti, smo uspeli v objektiv teleskopa ujeti naš najsvetlejši planet Venero, naš največji planet Jupiter in seveda prvi krajec Lune.
 
Mentorja astronomskega krožka: Borut Fiorelli in Tatjana Pahor
Dostopnost