Skoči na glavno vsebino

Najstniški Seviljski brivec 
Izvajalci: Petra Vrh Vrezec, Al Vrezec, Mihaela Rahne

Učenci 6. a in 6. b razreda so  najstniškega Seviljskega brivca spoznali v zgodbi, preneseni v današnji čas. Rozina je novodobna najstnica, ki nasprotuje svojemu starokopitnemu učitelju Bartolu, zelo dobro pa se razume s Seviljskim brivcem, pretkanim frajerjem, ki razume mlade in jim pomaga pri njihovih idealih in zaljubljenostih. V zgodbi je tudi Berta, snažilka na šoli, ki si želi boljšega položaja (rada bi se omožila z Bartolom) in Basilio, preračunljivi učitelj, Bartolov kolega.

V najbolj znanih recitativih, arijah in duetih Seviljskega brivca G. Rossinija so naši učenci spoznali, kaj je operna predstava, elemente operne predstave (recitativ, arija, duet), različne pevske glasove (sopran, bariton, bas), operno zgodbo in njeno glasbeno izražanje.

Zapisala: Marina Pintar

Dostopnost