Skoči na glavno vsebino
Danes, 23. 3. 2019, se je na Osnovni šoli Danila Lokarja v Ajdovščini odvijal že 5. Festival Labirint, kjer sta sodelovala tudi učenca 5. b razreda, Matija Lokar in Vito Vodopivec, z inovativno idejo SOS ovitek za prenosni telefon s hladilno komoro. V njej lahko kronično bolni ljudje shranjujejo zdravila, ki jim rešujejo življenje, obenem pa ta zdravila zahtevajo hrambo pri nizkih temperaturah. Pri razvoju ideje za ovitek sta sodelovala tudi Kristina Zorn in David Petrović iz 7. b, ki pa se današnje prireditve, žal, nista mogla udeležiti. Zato je Matija za pomoč pri predstavitvi poprosil sošolca in prijatelja Vita. Skupaj sta pripravila krajši skeč in govorni del predstavitve, ki je prepričal strokovno komisijo, da jim je za inovativno idejo v kategoriji mlajših podelila posebno zlato priznanje.
Iskrene čestitke dobitnikom zlatega priznanja in zahvala vsem, ki ste jih bodrili ali kakorkoli pripomogli k uresničitvi njihovih idej, še posebej njihovim staršem.
Mentorja podjetniškega krožka: Borut Fiorelli in Tatjana Pahor
Dostopnost