Skoči na glavno vsebino

Med 300 mladimi, ki so se letos preizkusili v reševanju problemov na inovativen način in svoje rešitve predstavilo s poslovnim modelom na vseslovenskem tekmovanju v podjetnosti POPRI, sta tudi dve ekipi naših učencev. Obe ekipi sta se uvrstili na polfinalno tekmovanje, ki je potekalo v sredo, 17. 4. 2019, v Novi Gorici. Fantje so svoje ideje predstavili tako dobro, da so se uvrstili med deset polfinalistov.

Na tekmovanju sta, tako kot že na Podjetniškem eksperimentu, tekmovali dve ekipi, in sicer ekipa Laser Safety, ki je predstavljala naglavno lasersko svetilko, ki projecira lasersko mrežo – za potrebe kolesarjenja ali teka v temi, ter ekipa Eco Power Mouse, predstavila je samo polnilno računalniško miška iz lesa.

Finale in zaključek tekmovanja sta potekala v sredo, 17. 4. 2019.

Več o tekmovanju si lahko preberete na uradni spletni strani: http://popri.si/popri-novice/

Iskrene čestitke našim nadobudnim Poprovcem ter njihovima mentorjema Tatjani Pahor in Borutu Fiorelliju.

 

 

Dostopnost