Skoči na glavno vsebino

V petek, 27. 9. 2019, so se učenci Nikolina Prijević in David Petrović iz 8.a ter Hana Vodopivec iz 9.a udeležili 29. Likovnega ex tempore, ki ga že tradicionalno vsako leto prireja OŠ Šempas.

Na ex temporu so sodelovale številne osnovne in srednje šole severno primorske regije in zamejstva, šole s prilagojenim programom ter centri za usposabljanje invalidne mladine. Letošnja tema je bila “Trajnostni način življenja”. Program se je pričel s pozdravnim nagovorom ga. ravnateljice OŠ Šempas in učiteljice likovne umetnosti Lilijane Zalesjak Gerlica, organizatorke ex tempore. Sledil je kratek glasbeni program, po katerem smo si z učenci ogledali kraj in njegovo arhitekturo. Učenci so si izbrali primeren kotiček in pričeli ustvarjati.

Vzdušje je bilo prežeto s prijetnim druženjem mladih umetnikov in sproščenim ustvarjanjem. Nastali so čudoviti izdelki v slikarski tehniki. Po končanem delu smo se vrnili v OŠ Šempas, kjer smo izdelke razstavili.

Mentorica Petra Zorn

Dostopnost