Skoči na glavno vsebino

Bil je petek, 7. 2. 2020. Na šoli smo praznovali Prešernov dan. Učenci knjižničarskega krožka smo pod mentorstvom knjižničarke zaigrali igro, v kateri 11-letna učenka Teja v sanjah potuje skozi čas. Znajde se v 19. stoletju, in sicer v Prešernovem času.  V januarju smo se na nastop intenzivno pripravljali, se veliko novega naučili ter se tudi zabavali in smejali. Vlogo Prešerna je zaigral učenec Jakob Slejko, mestne dame pa so bile Asja Vodopivec, Maša Cotič, Diana Černilogar in Maja Faganel. Učenka je bila Teja Cotič. Pri recitalu je sodelovala tudi Larisa Kerševan. S pomočjo ge. Tatijane Černilogar je bil v proslavo vključen tudi ples. Učenki Eva Klanjšček in Marjana Lisjak sta proslavo popestrili z igranjem na glasbilo, otroška pevska zbora in mladinski pevski zbor pa z ubranim in čudovitim petjem. Tonski mojstri, pod vodstvom Aneja Kavčiča, pa so poskrbeli za ozvočenje.

Zapisala: Maja Faganel

Kot vsako leto smo tudi letos člani knjižničarskega krožka pripravili program za proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku, Prešernovem dnevu. Pripravljali smo se več kot en mesec. Ker je ta dan za nas Slovence zelo pomemben, smo vedeli, da moramo pripraviti nekaj posebnega. Knjižničarka je sestavila scenarij, učenci pa smo s seboj prinesli nekaj svojih pripomočkov za nastop. Ga. Tatijana Černilogar je poskrbela za obleke in koreografijo. Učenci smo vse povadili v okviru knjižničarskega krožka, da smo vse lepo speljali. Nastop je potekal eno šolsko uro. Za gledalce se to verjetno zdi malo, a za nas, nastopajoče, je bilo to ogromno. Imeli smo tremo, a na odru se to ni opazilo. Na proslavi sta sodelovala tudi otroški in mladinski pevski zbor ter mladi glasbenici Eva in Marjana.

Zapisali: Asja Vodopivec in Teja Cotič

Dostopnost