Skoči na glavno vsebino

Danes smo se a-jevci s kolesom odpeljali do Ptujskega jezera, ki smo ga”skoraj” v celoti preveslali. Po prostem času smo imeli kurentovo delavnico. Spoznali smo tradicijo kurentovanja, si ogledali pravo kurentovo obleko in ga poskusili oblikovati iz naravnih materialov. V kuhinji so s torto presenetili našo Saro, ki je včeraj praznovala rojstni dan. Po večerji smo se učili kaligrafijo.

B-jevci pa smo si ogledali Ptujsko jezero ter raziskovali mlako. Popoldne pa smo kuhali tradicionalne ptujske jedi – ocvirkovo pogačo, namaz iz zelišč ter jajčno solato, zabeljeno z domačim bučnim oljem. Večerje skoraj nismo zmogli, čeprav je tudi Vito praznoval rojstni dan in so tudi njemu v kuhinji pripravili slastno torto, no, to smo pojedli. 😉

Po večerji pa smo imeli športne igre. Sedaj pa spanje. Lahko noč! 😊😴

Dostopnost