Skoči na glavno vsebino

Drugošolci smo se odpravili v bližnji gozd nad Zaloščami. Zanimalo nas je, katere vrste dreves dobimo tam. Že prej smo v šoli ponovili, katera drevesa in plodove že poznamo. Odpravili smo se na raziskovanje. Igrali smo gozdni »bingo«. Med iskanjem smo našli še veliko drugih živih bitij, ki živijo v gozdu in okolici. Skupaj smo zgradili hiško iz suhih vej in tako poglobili našo povezanost in sodelovanje. Poslušali smo tudi zvoke narave in objemali drevesa.

Nato smo z nabranimi listi in plodovi odšli v razred. Tam smo liste razvrščali po obliki v obroče. S pomočjo literature in preprostega določevalnega ključa, smo poiskali ime drevesa, na katerem rastejo. Nato smo priredili in poimenovali tudi plodove. Škoda, da v gozdu čas tako hitro mine. Komaj čakamo, da se spet vrnemo.

Zapisala: Maja Rogelja

Dostopnost