Skoči na glavno vsebino

Osnovna šola Lucijana Bratkoviča Bratuša Renče je letos razpisala likovni in literarni natečaj Skupaj za Kras – dom vseh nas. K sodelovanju so povabili otroke in učence okoliških šol in vrtcev, ki jih je požar na Krasu neposredno in najbolj prizadel.  

Z natečajem je želela mlade spodbuditi k razmišljanju in izražanju občutij o požaru, ki nas je ogrožal med poletjem na Krasu. Tudi na naši šoli in v vrtcu smo se spomnili občutkov o požaru, se poglobili in vneto ustvarjali na temo Skupaj za Kras.

V četrtek, 4. 5. 2023, je v dvorani Angela Mlečnika v Bukovici potekala slavnostna prireditev z razstavo likovnih del sodelujočih mladih umetnikov. Na prireditvi so podelili tudi priznanja in nagrade za najboljše izdelke.

Med nagrajenimi likovnimi deli so bila tudi dela naših učencev:

META ČUŠIN iz 2. a,

REBEKA REJA iz 5. b,

META GABRIJELČIČ iz 6. b in

TEA VODOPIVEC iz 7. a razreda.

Nagrado pa so prejeli tudi naši vrtčevski otroci iz skupine MODRI BALONI.

Dostopnost