Skoči na glavno vsebino

Prijeten poznojesenski dan je prvošolčke zvabil v naravo. Po poti smo opazovali različna življenjska okolja: travnik, oljčnik, vinograd, gozd, v daljavi pa smo videli s snegom prekrite gore.

Ugotavljali smo, ali je v naravi že kaj zimskega in kaj vse se je spremenilo od našega zadnjega obiska gozda. Učenci so igrali »zimski bingo« (učni list Zimska opazovanja Inštituta za gozdno pedagogiko), in – kdo bi si mislil – »videli« celo snežaka v oddaljenih Alpah!  😉

Na gozdni jasi smo v krogu naredili nekaj vaj čuječnosti. Umirili smo se in prisluhnili ptičjemu petju. Izpolnili smo nekaj nalog adventnega koledarja (Inštitut za gozdno pedagogiko): objemali smo drevesa, se nasmehnili sošolcem ter objeli prijatelja. Učenci so svojo ustvarjalnost in sodelovanje s skupino izkazali z izdelavo novoletne smrečice iz materiala, ki so ga našli v gozdu.

Zapisala Maja Mattiazzi

Dostopnost