Skoči na glavno vsebino

VOLK IN SEDEM KOZLIČKOV IŠČE ZIMO

Na prvi zimski dan smo se s prvošolci odpravili na sprehod ob reki Vipavi. Katere barve prevladujejo v okolici – na njivah in v sadovnjakih? Ali je na hribih nad Vipavsko dolino še vedno sneg? Ugotovili smo, da nam je narava postregla z zanimivimi oblikami ledene skorje, ki je nastala na lužah. Drugi del pouka v naravi smo namenili dramatizaciji pravljice Volk in sedem kozličkov. Bližnji vinograd je za nekaj časa postal domek sedmim razposajenim kozličkom in njihovi mami kozi, volkovo glasno smrčanje pa je najbrž odmevalo vse tja do okoliških vasi …  

Zapisala Maja Mattiazzi

GOZDNA KUHINJA

Danes smo spet preživeli čudovit dan v naravi. Opazovali smo, kako se narava v tem letnem času spreminja, in ugotavljali, katere so značilnosti zime. Videli smo tudi vinogradnike, ki jim dela ne zmanjka niti pozimi. Odločili smo se, da se preizkusimo v kuhanju gozdnih specialitet. Z naravnimi materiali smo utrjevali količinske predstave števil do 8. Sestavljali smo zanimive recepte in postali pravi »masteršefi«. Poskušali smo tudi oblikovati števila iz naravnih materialov in utrjevali smo pravilno poteznost zapisa števil kar v blatu. Veliko smo se naučili in se dobro razgibali.

Zapisala Maja Rogelja

Dostopnost