Skoči na glavno vsebino

Prvošolci smo vključeni v projekt Medgeneracijsko branje. V šolske klopi smo spet povabili naše dedke in babice. Tokrat so skupaj z vnučki doma prebrali knjigo Petelinček in jajce, ki jo je v okviru projekta vsem učencem podarilo Društvo Bralna značka Slovenije. Učenci so povedali, da jim je bila knjiga všeč, spoznali smo tudi življenje in delo avtorice Vesne Radovanovič. V skupinah smo odpirali jajca, v katerih so nas čakala vprašanja za razumevanje prebranega. Seveda so si morali učenci najprej jajca prislužiti z natančnim metom v košaro. Pogovarjali smo se o vsebini knjige in ugotovili, da je sporočil avtorice več, poudarek je na medsebojni pomoči, skrbi za druge ter o pomembnosti poslušanja starejših, saj imajo veliko izkušenj za sabo in so zato »modrejši«. Na koncu so učenci še izžrebali svojega »skritega prijatelja« za ta teden. Stari starši so poročali o bralnem druženju doma. Povedali so, da se učenci radi zatekajo k njim v topel objem in z branjem tkejo prav posebno vez. Medsebojno ljubezen družine prenašajo na ljubezen do branja. Za prijeten zaključek smo našim dragim nonotom in nonam tudi zapeli nekaj pesmi, ki smo se jih letos naučili in se seveda tudi posladkali s čokoladnimi jajčki.

Zapisala Maja Rogelja

Dostopnost