Skoči na glavno vsebino

Prvošolci so ob reševanju Cvetočega binga (DL Inštututa za gozdno pedagogiko) hitro premagali klanec, ki nas je popeljal od vasi do gozda. Od našega zadnjega obiska se je tu marsikaj spremenilo, zato so učenci težko verjeli, da se pomlad koledarsko še ni začela. Ustavili smo se na jasi, izkopali nekaj vijolic ter se naučili natančno opazovati in opisati rastlino. Nekaj smo jih odnesli tudi v razred, da smo jih lahko opisovali in primerjali še naslednji dan. Naredili smo še nekaj vaj čuječnosti in naravo okrog sebe zaznavali s čim več čutili. Razmislili smo, zakaj slišimo nekatere zvoke, ki jih pozimi nismo, in zakaj nam zdaj narava ponuja bolj pestro paleto barv in vonjev kot takrat. Spet smo v gozdu in na travniku preživeli čudovit poučen dan!

Zapisala Maja Mattiazzi

Dostopnost