Skoči na glavno vsebino

MI SMO PLANET

Okoljevarstvena tematika je danes velikokrat obravnavana in zato morda včasih tudi spregledana. Ravno temu so se želeli izogniti ustvarjalci projekta »WE ARE THE PLANET«, ki bodo otroke in mlade na zanimiv, umetniški način  spodbudili, da ustvarjajo in pridobivajo nova, uporabna znanja na temo okolja in trajnostnega razvoja. S pomočjo sodobne tehnologije se bodo mladi iz držav, ki sodelujejo v projektu, povezali med seboj in združili vso svojo ustvarjalno energijo v skupni cilj – izboljšati svet, ozdraviti planet. Ustvarjalci projekta namreč poudarjajo, da so ravno otroci in mladi tisti, ki lahko s svojo čisto energijo svet res spremenijo na bolje.

 

Glavni namen projekta je navdušiti in aktivirati čim več otrok in mladih, da tokrat oni dajo zgled odraslim in se na poseben način zavzamejo za čistejše in boljše okolje, v katerem živimo. Pogovarjali se bomo o naslednjih temah: Voda, Trajnostna energija, Trajnostni turizem, Ekstremna revščina, Biodiverziteta. Učenci bodo o teh temah razpravljali, si ogledovali filme, projekcije in poskušali dobiti ideje, kako izboljšati svet, morda s pomočjo sloganov, pesmic, filmov, glasbe, reklam … Na koncu pa bomo imeli še delavnice v Novi Gorici o teh temah (prevoz financira MONG, delavnice so brezplačne za učence, vključene v projekt in bodo potekale en dan dopoldne).

 

povezava

Dostopnost