Skoči na glavno vsebino

IMG_228726. september je posvečen jezikom. Evropska komisija in Svet Evrope sta namreč ta dan razglasila za evropski dan jezikov, dan, ko se praznuje jezikovna in kulturna raznolikost Evrope. Namen pobude, ki se je porodila med evropskim letom jezikov leta 2001, je z različnimi prireditvami in dejavnostmi, ki se odvijajo po vsej Evropi, širšo javnost opozoriti na pomen učenja in znanja tujih jezikov, ji približati jezikovno bogastvo in pestrost Evrope ter spodbujati vseživljenjsko učenje.

Dejavnostim ob letošnjem dnevu jezikov smo se pridružili tudi na naši šoli. V goste smo povabili gospo Tatiano Černilogar, mamo enega od naših učencev. Ga. Tatiana je po rodu Ukrajinka, že sedem let pa živi v Sloveniji. Šestošolcem je predstavila svojo domovino, običaje, nam postregla s tradicionalno ukrajinsko sladico ter nas naučila nekaj plesnih korakov. Z veseljem smo ji prisluhnili tudi, ko nam je prebirala ukrajinsko ljudsko pravljico. Ura slovenščine je tako postala ura medkulturnosti in večjezičnosti.

IMG_2283      IMG_2281

Dostopnost