Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2020/21 učenci in zaposleni sodelujemo v projektu Trajnostna mobilnost v osnovnih šolah .  Letošnji slogan trajnostne mobilnosti se imenuje GREMO PEŠ! Naše osnovnošolce želimo spodbuditi, da v čim večjem številu prihajajo v šolo na trajnostni način, to pomeni: peš, s kolesom, s skirojem, z javnimi prevoznimi sredstvi …

S takim načinom prihajanja v šolo, bodo otroci postali kot udeleženci v prometu bolj odgovorni, samostojni, povečala se bo njihova socialna vključenost (npr. druženje s sošolci med pešačenjem v šolo), krepilo se bo tudi njihovo zdravje. Prav tako pa bomo poskrbeli, da bo manj motoriziranega prometa v okolici šole in zmanjšali okoljske obremenitve.

V tednu od 21.- 25. 9. 2020 bomo izvajali aktivnosti Gremo peš! s kokoško Rozi. Vsi, tudi učitelji in učiteljice se bomo trudili, da bomo v šolo prihajali na trajnostni način.

Starši pa spodbudite svoje otroke k aktivnemu prihajanju v šolo tudi z vašim zgledom.

Več si lahko o projektu preberete na tej POVEZAVI.

Dostopnost