Zdravstveno varstvo

tooth-clipart-7-22rw9fu

SISTEMATSKI ZDRAVSTVENI PREGLEDI

V sodelovanju z Šolskim dispanzerjem iz Šempetra, ki ga vodi pediatrinja Slavojka Borković, bodo potekali sistematski zdravstveni pregledi in cepljenje za učence 1., 3., 6. in 8. razreda devetletke. Učence spremljajo na pregled starši. Izveden bo tudi program cepljenja za učence 1. in 8. razreda.

SISTEMATSKI ZOBOZDRAVSTVENI PREGLEDI

Šolska zobozdravnica bo opravila obvezen sistematski pregled zob učencev 1., 2., 4., 6., 7. in 8. razreda. Pregled bo opravila v šolski zobni ambulanti.
Učenci morajo imeti ob obisku zobne ambulante kartico zdravstvenega zavarovanja in čiste zobe.

ZOBOZDRAVSTVENA PREVENTIVA

Nadaljevali bomo sodelovanje v akciji “Tekmovanje za čiste zobe”, ki poteka med učenci slovenskih osnovnih šol. Naša šola sodeluje s preventivnima sestrama, ki prihajata na šolo enkrat mesečno. Ob vsakem obisku preverita čistost zob učencev ter premažeta zobe z zaščitnim premazom.