Skoči na glavno vsebino

Naši šestošolci se letos na žalost niso mogli udeležiti zaključka bralne značke, ki je bila 2. 4. 2015, saj je bila ravno takrat organizirana pohodna šola v naravi v Trenti. Ker pa želimo spodbujati branje in učence motivirati, da bodo več brali, smo na šolo povabili interpreta umetnostnih besedil, gledališkega igralca SNG Nova Gorica, Radoša Bolčino, ki se je našemu povabilu prijazno odzval.

V četrtek, 16. 4. 2015, je med uro slovenščine tako predstavil igralski poklic, svoje vloge, ki jih je letih ustvarjanja interpretiral. Učenci so z njim prijetno kramljali, postavljali so mu različna vprašanja o njegovi igralski poti, na katera je z veseljem odgovarjal. Seveda so mu postavili tudi zahtevnejše naloge, ki jih je opravil odlično. Oponašati je moral različne znane osebnosti, učenci pa so se ob tem neizmerno zabavali. Urica je hitro minila, za konec pa je učencem povedal, da je branje pomembno za vsakega posameznika, ker si s tem bogatiš besedni zaklad, svetoval pa jim je tudi, naj ne berejo samo proznih besedil in poezije, ampak naj segajo tudi po dramskih besedil in seveda po slovenski klasični mladinski literaturi.

Radoš Bolčina je učence navdušil nad gledališčem, upamo pa, da tudi nad branjem slovenske in svetovne klasike.

Zapisala: Petra Gabriel

Dostopnost