Skoči na glavno vsebino

Tudi v letošnjem letu učenci naše šole sodelujejo v projektu Naša mala knjižnica. NMK je projekt, ki že poteka že šestič pod okriljem KUD Sodobnost, namenjen pa je mladim bralcem v vrtcih in osnovnih šolah, ki pod mentorstvom vzgojiteljev in učiteljev odkrivajo domišljijske svetove znotraj knjižnih polic. Cilj projekta je  spodbujanje in razvijanje bralne kulture pri mladih bralcih.

Več o projektu lahko preberete na spletni strani:  http://www.sodobnost.com/index.php?page=NMKP

Na tej povezavi si pod Foto utrinki lahko ogledate tudi nekaj fotografij, ki so jih prispevali učenci 2.a razreda.

TINE IN BINE IZ PRVAČINE ODPOTOVALA V KOBILJE IN SE PREDSTAVILA V ODDAJI DOBRO JUTRO

Prav poseben dogodek za knjižna junaka, ki so ju izdelali učenci 1.b razreda iz PŠ Prvačina pa se je zgodil 8. aprila v oddaji Dobro jutro. Tine in Bine,  junaka iz knjige Tine in Bine Nenavadne iznajdbe skozi zgodovino, sta namreč odpotovala k vrstnikom OŠ Kobilje. Tam obiskujeta učence, ki si v  poseben zvezek zapisujejo njune dogodivščine. Projekt NMK je bil predstavljen v oddaji Dobro jutro, tam sta pa prav posebno mesto zasedla prav naša junaka. 

Oddajo si lahko ogledate na spodnji povezavi. Projekt je v oddaji predstavljen od 32 minute dalje.

http://4d.rtvslo.si/arhiv/dobro-jutro/174329344

 

Dostopnost