Skoči na glavno vsebino

Bliža se konec šolskega leta, za naše devetošolce pa tudi slovo od osnovne šole. Danes (petek, 12. 6.) so simbolično predali ključ svojim naslednikom, letošnjim osnovnošolcem. Seveda pa so se “osmaki” morali za ključ potruditi in dokazati, da bodo zmogli nositi breme največjih in najstarejših. Opraviti so morali kar nekaj nalog ter priseči, da se bodo pridno učili in dostojno zastopali barve šole. “Osmaki” so se jim oddolžili na prav prisrčen in prijeten način. Vsakemu so izročili prav posebno pohvalo in jim tako sporočili, da bodo prijatelje pogrešali. Pred dnevi iz učilnice 9. razreda izginuli ključ so seveda vrnili, nato pa ga iz rok devetošolcev slovesno in ponosno prejeli. Zažig  “cveka” je simbolično zaokrožil prijetno in simpatično slovo od generacije 2000.

Zapisala: Irena Humar Kobal

Dostopnost