Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 21. 6. 2015, so se v Bruselj odpravili naši fantje, Gašper Harej, Matija Berce, Manuel Bric in Rene Besednjak, ena od zmagovalnih ekip tekmovanja Kuhna pa to. Njihova mentorica, gospa Mateja Skočir, je iz Bruslja poslala tole novičko:

Danes (torek, 22. 6.) smo obiskali atomium in se povzpeli v skoraj vse njegove krogle, ki predstavljajo atome železa, kot se povezujejo v kristal. Nato smo se sprehodili po miniaturni Evropi. Slovenija je predstavljena s Prešernovim spomenikom, tromostovjem in frančiskansko cerkvijo. Nato pa smo na slovenskem predstavništvu in ambasadi pripravili similj s klobasami in zeliščno frtaljo, kar smo odpeljali v mestno hišo na Grand palacu, kjer smo pripravili čez štiristo malih porcij, ki jih je v čudoviti, razkošni dvorani poskusilo vsaj 400 diplomatov z vsega sveta. Ti so se udeležili slavnostne prireditve ob dnevu državnosti. Manuel, Rene, Matija in Gašper so se resnično izkazali in več kot odgovorno in uspešno prestali to posebno izkušnjo. Jutri kuhamo podobno še enkrat, tokrat samo za Slovence, živeče v evropski prestolnici. Lepo vas pozdravljamo iz Bruslja.

Iz šole pošiljamo fantom in njihovi učiteljici en velik slovenski pozdrav. Ponosni smo na vas!

Dostopnost