Skoči na glavno vsebino
Včeraj (sreda, 10. 9.) smo sedmošolci ob Zaloškem Bajerju doživeli prav poseben dopoldan. Ob strokovnem vodstvu ornitologa, g.Dareta Fekonje iz Prirodoslovnega muzeja Slovenije smo spoznavali in čisto od blizu tudi doživeli ptice, ki v našem okolju živijo ali so tu samo na preletu.

G. Dare je mreže pripravil že prejšnji popoldan, tiste, ki so se ujele zjutraj pa smo skupaj obročkali, popisali, stehtali, jim izmerili dolžino peruti ter jih nato sami prijeli, podržali, pobožali in nato spustili v varno zavetje trstičja, grmovja in drevja okrog Bajerja. Spoznali in občutili smo črnoglavke, taščice, plavčka, velike sinice, kobiličarja, vrtno penico, prav posebej pa nas je navdušil zelenomodri vodomec. Ta ptica gnezdi v bregovih Vipave, lovi ribice, s svojim kratkim repom  preletava njeno strugo in navdušuje vsakega ljubitelja narave…

Zapisala: Mateja Skočir

Dostopnost