Skoči na glavno vsebino

Ajdovščina, 2. 10. 2015 – V petek, 2. 10. 2015, smo se osmošolci in devetošolci odpravili na ogled dveh dobro razvitih proizvodenj, Pipistrela in Fructala.

Ob 8:20 smo se z avtobusom odpeljali v Ajdovščino. V Pipistrelu nas je sprejela ga. Boscarol, piarovka podjetja. Predstavila nam je začetke uspešnega podjetja, spoznali vrste njihovih letala in tudi zanimiv podatek, da je le 1 % njihovih letal prodanih v Sloveniji, vse ostalo pa na tujih trgih. Ogledali smo si nekaj nedokončanih letal in devetošolec se je celo usedel na pilotov sedež. A zaradi burje letalo z novim pilotom žal ni moglo vzleteti.  Po malici na avtobusni postaji, smo odšli do Fructala, ki je tisti dan “praznoval” 70. rojstni dan. Lepo so nas sprejeli in odpeljali v tovarno, kjer smo videli, kako izdelujejo Fructalove izdelke. Prijazen vodič nam je dovolil, da smo poskusili Frutek, Fruc … Po končanem ogledu smo šli na “ŽUR” . Tam smo se preizkusili v različnih igrah: lovljenju ribic, 4 v vrsto, košarki, spominu ter ločevanju odpadkov. Tam so bili tudi Jeti, Pingo in Ježek (njihove maskote), s katerimi smo naredili nekaj »selfijev«. Seveda smo preizkusili tudi nov okus frutabele, se odžejali z njihovimi sokovi in pojedli nekaj zdravih jabolk. Tako se je pester in zanimiv dan počasi zaključil.

Zapisali: Nika in Mia (8. razred)

Dostopnost