Skoči na glavno vsebino

Birna Pavlica Zorn, Taja Sulič, Lana Saksida in David Damjanović so v šol. letu 2013/14 v okviru interesne dejavnosti kreativno pisanje sodelovali na literarnem natečaju Z domišljijo na potep. S svojo pravljico Srna Metka in Sladkorna dežela so takrat navdušili strokovno komisijo. Tako je založba Smart-team ta mesec izdala pravljico v obliki samostojne slikanice.

Mladim avtorjem iskreno čestitamo!

Mentorica Helena Vodopivec

 

Za pokušino vam ponujamo kratek odlomek iz pravljice:

Srna in župan sta sklicala vse prebivalce v krog. Metka jim je povedala svojo zgodbo, kako je padla v luknjo in da pogreša svoje prijatelje. Oni se niso nikoli sprli, četudi so med seboj različni in imajo le žogo in gumitvist, a njim se zdi pomembno prijateljstvo. Zanj ne potrebuješ igrač, pač pa domišljijo. Pa tudi igrače se pokvarijo, pravo prijateljstvo pa ne.

VABLJENI K BRANJU!

Dostopnost