Skoči na glavno vsebino

V naši prijetni hiški je vedno veselo, posebej zabaven pa je pri nas mesec december. V tem mesecu smo z našimi najmlajšimi okrasili igralnice in avlo, pripravile bazarje z našimi vizitkami ter veliko peli in plesali. Poleg omenjenega je Miklavž za nas pripravil skriti zaklad, nastopali smo na dobrodelnem koncertu v avli naše šole ter na prireditvi ob otvoritvi lučk med Zaloščami in Dornberkom. Ogledali smo si tudi animiran film o Snežaku, se ob njem sladkali s sladkorno peno in kokicami, pekli slastne piškotke in izdelovali čokoladne bombone. Obiskale so nas vzgojiteljice iz SŠ Veno Pilon Ajdovščina, ki so za nas pripravile igrico o Lili in njenih prijateljih; dijaki gimnazije NG, ki so za nas zaigrali igrico Božičkove težave ter naši šolarji, ki so nam predstavili knjigo Srnica Metka in sladkorna dežela. Na pobudo domačinov smo z našimi okraski obogatili drevesa med Dornberkom in Zaloščami. Prijazni starši so nam pomagali pri dekoraciji, nas s traktorskimi dvigali dvignili pod drevesa, da smo jih lahko okrasili.

Do praznikov pa pričakujemo še obisk dedka Mraza in vile Zime ter posebne vile, ki nas bo na lastno željo obdarila. V zadnjem tednu bomo po vaseh obiskovali in obdarovali starejše občane, na predbožični dan pa bomo v srak spustili lampijonček z dobrimi željami ob novem letu.

MIKLAVŽEV SKRITI ZAKLAD

PEKA PIŠKOTOV S STARIMI STARŠI

OKRAŠEVANJE DREVES MED ZALOŠČAMI IN DORNBERKOM

LILI IN NJENI PRIJATELJI

KINO SNEŽAK

PREDSTAVITEV KNJIGE SRNICA METKA IN SLADKORNA DEŽELA

DOBRODELNI KONCERT

BOŽIČKOVE TEGOBE

DEDEK MRAZ NA OBISKU

OBISK DOBRE VILE

Dostopnost