Na OŠ Dornberk smo v petek, 5. februarja 2016, počastili praznik slovenske kulture, ki se v naši državi vsako leto praznuje 8. februarja. Datum predstavlja obletnico smrti našega največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna, ki je slovenski jezik povzdignil na najvišjo kulturno raven. Na proslavi so učenci skozi igro »O dečku, ki je pisal pesmi« predstavili pesnikovo življenjsko pot. Predstavili so malega Franceta, ki je že zelo zgodaj, pri osmih letih, moral od doma, v šolo na Dolenjsko. Svoje rojstno vasico je celo življenje zelo pogrešal, kar je opisal v sonetu O Vrba. Pesem je zapel mladinski pevski zbor. Obiskal nas je sam France Prešeren, ki je otrokom delil fige in krajcarje. Zrecitiral jim je 2 gazeli. Pevski zbor je zapel tudi podoknico Pod oknom in pesem Zdravljico. Seveda so nas razveselili tudi učenci z glasbenimi točkami.

Po proslavi na matični šoli so učenci nastopali tudi na podružnični šoli. Našega največjega pesnika so učencem zelo lepo približali. Seveda so program ponovno popestrili tudi naši mladi glasbeniki.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo!

Zapisala: Edica Klanjšček Schlegel