Skoči na glavno vsebino
V torek,  26.4.2016,  smo organizirali orientacijski športni dan za razrede zadnjega triletja. V spremenljivem vremenu smo prvi del izvedli v telovadnici, kjer so se otroci poizkusili v šaljivih igrah. Drugi del aktivnosti je zavzemal pohod na gričevje med Zaloščami in Saksidom. Skupine, ki so jih sestavljali otroci posameznih razredov, so se poizkusili v orientacijskem teku po okoliških poteh. Tek smo začinili z delovnimi postajami, kjer so otroci razmigali sive celice. Vsak je opravil z danimi nalogami po svojih najboljših močeh in se spoznal z eno izmed možnosti koristnega preživljanja prostega časa v naravi.

Športni dan smo zaključili s pohodom v šolo in dobrimi občutki glede na aktivnost. Uspešnost izvedbe športnega dne, nam je dala zagon za organizacijo podobnih aktivnosti tudi v prihodnje, saj je orientacija ena izmed boljših orodij za spoznavanje naše krasne okolice, ki se jo velikokrat sploh ne zavedamo.

Zapisal: Marko Vovk

Dostopnost