Skoči na glavno vsebino

V sredo, 4. 5., so naši devetošolci posadili svoje drevo. Šolsko leto se namreč bliža koncu, z njim pa se od osnovnošolskih klopi poslavljaja tudi naših 15 fantov in deklet, ki s svojim drevesom puščajo za seboj lep in trajen spomin. Posadili so japonsko češnjo in se tako priključili  svetovnemu projektu Drevesna olimpijada. ENO program, ki organizira letos že 3. olimpijado (od 1. 1. do 25. 9.), si je namreč zadal cilj, da bomo do leta 2017 posadili 100 milijonov dreves. Številka je ta trenutek že presežena, saj so mladi po celem svetu posadili že 103 milijone dreves, kot kaže, pa številka še ni dokončna.   Še pomembnejše kot število dreves, je pomembern proces sam po sebi: vplesti mlado generacijo, da skupaj sadi drevesa miru, ne glede na meje, versko prepričanje ali politični položaj, je dragoceno sporočilo svetu in nam samim. Verjemimo si, ker smo skupaj močni. Lahko spremenimo svet. Ker ga moramo!

Zapisala: Irena Humar Kobal

Več o olimpijadi si lahko preberete na spodnji povezavi:

http://www.treelympics.org/

 

 

Dostopnost