1. razred je v letošnjem šolskem letu posvetil veliko časa in truda v najrazličnejše dejavnosti povezane s knjigo in branjem. Osrednji projekt je bil Naša mala knjižnica. V sklopu projekta smo si izmenjevali literarne junake, ustvarjali in izpolnjevali Ustvarjalnik ter v razredu oblikovali bralni kotiček. Sodelovali smo tudi na najrazličnejših natečajih.

Naš trud so opazili v projektu Naša mala knjižnica in nas nagradili z obiskom pisateljice Anne Onishimiwske.

Obiskala nas je v ponedeljek, 13. 6. 2016. V ta namen smo oblikovali slike junakov iz njene knjige Pečka, kapica in puding. Srečanje je bilo zabavno in izredno zanimivo. Učenci so spoznali življenje in ustvarjanje pisatelja, njena druga dela in veliko zanimivosti o Poljski.

Pisateljici smo podarili knjigo naših toplih besed. Med njimi so: sonce, poletje, družina, prijatelji …

Vidi se, da so naše misli usmerjene v obdobje, ki prihaja. Zato vam želimo lepe počitnice in veliko toplih trenutkov.

Prvošolci