Skoči na glavno vsebino

Jutri bo prav poseben dan.

Ste se kdaj vprašali, kako bi izgledalo, če bi za učence v šoli in otroke v vrtcu kosilo kuhali njihovi vrstniki – učenci? No, to se bo na naši šoli zgodilo jutri, ko bo skupina učencev iz 7. in 8. razreda sodobno kosilo obarvala s tradicijo teh krajev.

Letos namreč učenci naše šole že četrto leto sodelujejo na tekmovanju KUHNAPATO, ki je namenjeno pripravi jedi, izbrskanih iz navad naših non in starih mam. Letošnje tekmovanje je zasnovano nekoliko drugače, saj bodo jedi, ki so lokalno značilne, pa še sezonske in zdrave, na moderen in privlačen način za vse učence naše šole pripravili učenci sami.

Jutri bodo v naši šolski kuhinji kuhali: LOVRO, NIKA, TIMOTEJ IN LAURA, v naslednjih mesecih pa še kar nekaj drugih učencev.

SREDIN JEDILNIK:

GLAVNA JED:

POLENTINA PREŽGANKA Z BUČNO JUHO

POOBEDEK:

ZELJE IN KLOBASA Z RADIČEM

PA DOBER TEK!

 

 

Dostopnost