Skoči na glavno vsebino

Nova Gorica je skupaj s sedmimi drugimi občinami po Sloveniji v petek, 18. 11. 2016, za en dan predala županovanje otrokom. Gre za pobudo Unicefa Slovenije, s katero so otrokom prijazna Unicefova mesta simbolično obeležila prihajajoči svetovni dan otroka in 27. obletnico sprejema Konvencije o otrokovih pravicah. Župan Mestne občine Nova Gorica Matej Arčon je mlademu predstavniku otrok Valentinu Vugi iz OŠ Solkan predal županovo ogrlico in mu s tem simbolično, za en dan zaupal vodenje mesta. Na povabilo Vrtca Nova Gorica sta skupaj obiskala najmlajše in z njimi zajtrkovala ob dnevu tradicionalnega slovenskega zajtrka. Sledil je obisk dveh goriških podjetij GEN-I ter Pekarne Brumat, ki so ju izbrali predstavniki Otroškega parlamenta, ob vrnitvi v mestno hišo pa je mladi župan s člani Otroškega parlamenta oblikoval predloge in priporočila, da bo Nova Gorica še bolj po meri otrok.

Oba župana je dopoldan spremljal tudi naš devetošolec Žiga Pavlica, kasneje pa sta se mu pridružila še devetošolka Maja Prijević in osmošolec Lovro Saksida.

Dostopnost