Skoči na glavno vsebino

Nova Gorica, 17.1. 2017 – Učenci 6. in 7. razreda so se danes v sicer vetrovnem in mrzlem jutru odpravili proti Novi Gorici na tehniško-kulturni dan. Najprej so se ustavili v 4. največji tiskarni v Sloveniji – v Grafiki Soča in si ogledali tiskarno in delo tiskarja. Zanimiva je bila ugotovitev, da je ogromno dela potrebnega, da lahko dobimo v roke eno knjigo. Nato so se odpravili proti Goriški knjižnici Franceta Bevka. Vsako leto so sedmošolci vključeni v projekt Rastem s knjigo, pri katerem je glavno vodilo ogled njim najbližje knjižnice in popularizacija branja leposlovja. Tudi letos so si ogledali vse oddelke Goriške knjižnice, najbolj jih je pritegnila Bevkova soba. Po ogledu so dobili tudi odlično knjižno darilo Kit na plaži Vinka Möderendorferja. V knjižnici so se sedmošolcem pridružili še šestošolci in kdor je želel, si je lahko sposodil ali vrnil knjige, če je vpisan v knjižnico. Na koncu pa so se odpravili še v SNG Nova Gorica in si ogledali gledališko predstavo Kako osvojiti fanta. Čeprav je naslov komičen, je bila predstava na trenutke kar resna in dotikala se je pomembnih življenjskih vprašanj. Verjetno se je vsak kar malo zamislil nad življenjem.

Petra Gabriel

Dostopnost